Работы студентов фотошколы

Задание: «Silueta»
Image-square_50
Image-normal
Image-square_360Dorin

Pentru aceasta tema am ales un subiect mai copilaresc.Am incercat sa pun accentul mai mult pe editare, marind contrastul si modificand culorile pentru a obtine silueta dorita,dar si pentru a scoate in evidenta fundalul(care cred ca a iesit putin cam prea mult in evidenta).

26.06.2017, 10:26
Image-square_360Natalia Ciobanu,
преподаватель

Bună dimineața, Dorin!

Оценка работы

Frumoasă silueta și foarte expresivă, artistică realizare a acestei teme. Îmi place foarte mult jocul de lumini, umbre, calmul acestei imagini, culorile ce contribuie la crearea unei stări deosebite.

Замечания и рекомендации

Da, fundalul e cam activ și scos în evidență, însă era inevitabil, odată cu intensificare contrastului. Pentru a accentua subiectul mai puternic, era bine să o amplasați într-o zonă fără copaci, aceștia să rămână doar din părți.

Выводы

Fotografie acceptată.
O zi frumoasă,
Natalia